Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezprzewodowe odkurzanie - Dyson V11™ Absolute

Dyson V11™ Absolute Dyson V11™ Absolute fot. Dyson

Inteligentnie optymizuje moc i czas pracy. Dokładnie czyści w każdym miejscu.

Dwukrotnie większa moc ssania przy szczotce niż w innych odkurzaczach bezprzewodowych w użyciu1.

    • Elektroszczotka High Torque posiada system Dynamic Load Sensor (DLS™), który inteligentnie dostosowuje moc ssania do rodzaju powierzchni. Dokładnie czyści dywany i wydłuża czas pracy na podłogach twardych.
    • Ekran LCD pokazuje pozostały czas pracy i wybrany tryb mocy w czasie rzeczywistym.
    • Do 60 minut pracy bez utraty mocy, dzięki najsilniejszej baterii Dyson.2
    • 20% większa moc ssania niż w odkurzaczu Dyson Cyclone V10™.3
    • Zaawansowana filtracja wyłapuje 99,97% cząstek o wielkości nawet 0,3 mikrona4, wydmuchując czystsze powietrze.
    • Zasilany najnowszym silnikiem cyfrowym Dyson V11.

Firma Dyson oferuje urządzenia, które łączą inteligentne rozwiązania i nowoczesne oprogramowanie, aby umożliwić klientom kontrolowanie i personalizowanie swojego otoczenia. Wśród tych urządzeń znalazł się bezprzewodowy odkurzacz Dyson V11™ , który jest wynikiem ponad dekady prac rozwojowych dotyczących odkurzaczy bezprzewodowych i siników cyfrowych Dyson. Przy tym projekcie pracowało 315 inżynierów, opracowując ponad 32.500 prototypów części .

Trzy wbudowane mikroprocesory w odkurzaczu Dyson V11™ zapewniają zupełnie nowy poziom inteligentnego sprzątania, monitorując wydajność urządzenia do 8 000 razy na sekundę. Mikroprocesory są umieszczone w systemie Dynamic Load Sensor wewnątrz elektroszczotki High Torque, wewnątrz silnika cyfrowego Dyson V11, oraz wewnątrz baterii. Te udoskonalenia pozwalają na automatyczne dostosowanie mocy ssania do rodzaju sprzątanej powierzchni i umożliwiają sprawdzanie pozostałego czasu pracy odkurzacza.

"Projektujemy odkurzacze od ponad 25 lat i nigdy nie przestajemy się rozwijać. W przypadku bezprzewodowego odkurzacza Dyson V11™ skupiliśmy się nie tylko na poprawie wydajności urządzenia, ale także na opracowaniu bardziej inteligentnych rozwiązań, aby naprawdę pomagać naszym klientom w sprzątaniu.” James Dyson

Elektroszczotka High Torque z systemem Dynamic Load Sensor (DLS)
Rozpoznaje rodzaj powierzchni, a następnie automatycznie dopasowuje moc ssania. System Dynamic Load Sensor (DLS™) inteligentnie wykrywa opór przy szczotce monitorując jej pracę 360 razy na sekundę i automatycznie zmienia prędkość silnika dopasowując odpowiednią moc ssania do dywanów i podłóg twardych. W zależności od sprzątanej powierzchni – pomiędzy dywanami i podłogami twardymi. Dokładnie czyści wszystkie rodzaje powierzchni i wydłuża czas pracy na podłogach twardych.

Jest to najmocniejsza elektroszczotka, którą stworzył Dyson. Sztywne, nylonowe włókna wchodzą głęboko w dywan, aby usunąć brud. Miękkie antystatyczne włókna węglowe wychwytują kurz z twardych podłóg i szczelin. Silnik cyfrowy Dyson obraca się z prędkością 125 000 obr./min; tworząc moc ssania mocniejszą niż większość odkurzaczy bezprzewodowych.

Inżynierowie firmy Dyson opracowali również sposób na lepsze przyleganie elektroszczotki High Torque do podłogi za pomocą elementu uszczelniającego wykonanego z elastycznego poliuretanu.

Ekran LCD w inteligentny sposób wyświetla powiadomienia w czasie rzeczywistym
Pokazuje aktualną wydajność, w tym wybrany tryb mocy, pozostały czas pracy, zapewniając większą kontrolę sprzątania.

Ekran przypomina także o konserwacji filtra, by utrzymać optymalną wydajność urządzenia. Pokazuje również powiadomienia o blokadach i opisuje jak się ich pozbyć. Dzięki magnesowym czujnikom osadzonym w filtrze, ekran wyświetla informacje o niepoprawnym podłączeniu filtrów.

Do 60 minut pracy bez utraty mocy, dzięki najsilniejszej baterii Dyson2
Najmocniejsza bateria Dyson jest wyposażona w 7 większych ogniw niklowo-kobaltowo-aluminiowych o dużej pojemności, co zapewnia o 20% większą moc ssania niż w odkurzaczu Dyson Cyclone V10™. Inteligentne systemy monitorowania i czujniki wysokości mierzą wydajność baterii cztery razy na sekundę, aby zoptymizować moc. System mierzy pojemność baterii i używa algorytmu, który w miarę upływu czasu „uczy się” jak urządzenie danego użytkownika jest używane, by obliczyć pozostały czas pracy. Wyświetlany czas uwzględnia tryb mocy, końcówkę i rodzaj odkurzanej powierzchni.

20% większa moc ssania niż w odkurzaczu Dyson Cyclone V103
Inżynierowie firmy Dyson przeanalizowali każdy szczegół poprzedniego modelu silnika cyfrowego Dyson V10. W najnowszej wersji silnika cyfrowego Dyson V11, wirującego z prędkością nawet do 125.000 obr./min., wykorzystano potrójny dyfuzor. Pierwsze dwa dyfuzory zapewniają prosty przepływ powietrza i zmniejszają drgania, co pomaga zwiększyć ssanie, natomiast trzeci dyfuzor zmniejsza poziom hałasu i poprawia akustykę.

W wirniku – czyli elemencie silnika, który napędza powietrze – zastosowano przeprojektowane łopatki, które teraz są dłuższe i cieńsze. Umożliwia to zwiększenie powierzchni, która ma kontakt z powietrzem, bez konieczności zwiększania masy wirnika. Zmniejsza to obciążenie łopatek wirnika na jednostkę powierzchni i dzięki temu uszczelnia system oraz zwiększa wydajność przepływu powietrza.

Również profil łopatek wirnika został przeprojektowany, tak aby każda łopatka była w kształcie litery „S”, żeby dostosować je do kształtu obudowy, w której znajduje się wirnik. Dzięki temu przestrzeń pomiędzy końcem łopatki i obudową została zmniejszona do ułamka milimetra, co ogranicza wypływ powietrza i zwiększa wydajność.

Do budowy silnika wykorzystano materiały używane w przemyśle lotniczym, w tym osłonę ze związków fenolowych, która jest wykorzystywana w satelitach i zapewnia wysoki poziom stosunku mocy do wagi. Ceramiczny wałek wirnika znajdujący się w silniku został utwardzony w temperaturze 1600 stopni Celsjusza, co sprawia, że jest trzy razy twardszy niż stal przy o połowie mniejszej gęstości. 880 powłok wykonanych z cienkiej jak papier stali laminowanej tworzy pole magnetyczne, aby obracać silnik. Wirnik silnika został wykonany z polieteroketonu (PEEK) oraz kompozytu z włókna węglowego znajdującego się wewnątrz tłoków o dużej intensywności.

Wbudowany czujnik ciśnienia w silniku cyfrowym Dyson V11 przesyła informacje do mikroprocesora, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie na ekranie informacji o zatkaniu silnika, na co wskazuje nagły i gwałtowny spadek ciśnienia. Natomiast, kiedy urządzenie wykryje wolniejszy spadek ciśnienia, oznacza to konieczność czyszczenia filtrów.

Zaawansowane filtrowanie
Kurz i alergeny mogą wpływać na stan zdrowia. W pełni szczelny system filtracji odkurzacza Dyson V11™ wychwytuje 99,97% cząsteczek o wielkości nawet 0,3 mikrometra4, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze jest czystsze. 14 cyklonów generuje siłę o wartości ponad 79 000g, która pozwala zasysać do zbiornika mikroskopijne cząsteczki – takie, jak pyłki i bakterie.

Dodatkowe informacje

    • Odkurzacz Dyson V11™ jest dostępny w 3 modelach (Dyson V11™ Animal, Dyson V11™ Absolute, Dyson V11™ Absolute Pro w ekskluzywnym złotym kolorze) zaczynając od ceny 2599 zł.

    • Trzy tryby czyszczenia dostępne w odkurzaczu Dyson V11™ zostały zaprojektowane do wykonywania szeregu zadań, aby można było odpowiednio dostosować moc ssania do czyszczonej powierzchni.

    • Tryb Auto rozpoznaje typ powierzchni, dopasowuje moc ssania i dokładnie czyści. Zapewnia optymalny balans pomiędzy mocą ssania i czasem pracy odkurzacza. Inteligentnie dopasowuje się do każdego rodzaju podłogi.

    • Tryb Boost jest zaprojektowany w celu intensywnego czyszczenia uporczywych zabrudzeń, zapewniając do 5 minut największej mocy ssania.

    • Tryb Eco zapewnia do 60 minut czasu pracy, do dłuższego czyszczenia każdego rodzaju podłogi2.

    • 40% większy pojemnik5 oznacza mniej przerw w pracy, a system „point and shoot” sprawia, że opróżnianie zbiornika jest łatwe i higieniczne. Mechanizm pozwala na usuwanie brudu i kurzu jednym ruchem ręki.
 
    • Elektroszczotka High Torque automatycznie dostosowuje się do różnych typów powierzchni, w trybie Auto. Elektroszczotka Soft Roller jest zaprojektowana do podłóg twardych. Usuwa jednocześnie drobny pył i duże zabrudzenia.

    • Mini elektroszczotka zbiera włosy i głęboko wtarty brud czyści głębokie zabrudzenia
w trudno dostępnych miejscach, jak np. na schodach lub w samochodzie.

    • Brak przewodu i możliwość zmiany sposobu korzystania z odkurzacza pionowego na odkurzacz ręczny za dotknięciem jednego przycisku ułatwia wychwytywanie kurzu i alergenów ze wszystkich miejsc zarówno w domu, jak i w samochodzie.

Informacje o baterii

    • Inteligentne systemy monitorowania i czujniki wysokości mierzą wydajność baterii cztery razy na sekundę, aby zoptymizować moc. System mierzy pojemność baterii i używa algorytmu, który w miarę upływu czasu „uczy się” jak urządzenie danego użytkownika pracuje, by obliczyć pozostały czas pracy. Wyświetlany czas uwzględnia tryb mocy, końcówkę i rodzaj odkurzanej powierzchni.

    • Ważne jest by w pełni naładować urządzenie przed pierwszym użyciem, oraz po każdym sprzątaniu. Pomaga to zwiększyć precyzję algorytmu. Bateria jest zaprojektowana by pozostawać w stanie ciągłego podłączenia, co zapewnia pełne naładowanie odkurzacza przed każdym użyciem. W momencie osiągnięcia pełnego naładowania urządzenie nie pobiera więcej prądu.

    • Wszystkie baterie mogą się od siebie nie znacznie różnić, co może determinować ich żywotność. Rodzaj używanego trybu sprzątania oraz inny pobór mocy w zależności od powierzchni – na przykład dywany z długim włosiem pobierają więcej mocy niż te z krótkim – może mieć wpływ na długość czasu pracy. Użytkownik może pomóc w zachowaniu czasu pracy i żywotności baterii odkurzacza poprzez używanie odpowiedniego trybu sprzątania względem wykonywanych czynności, oraz używania trybu Boost jedynie do intensywnego sprzątania.

 Informacje o firmie Dyson

    • Dyson to globalna firma technologiczna, która prowadzi działalność projektową i badawczą w Malezji, Singapurze, na Filipinach i w Wielkiej Brytanii. Firma Dyson zatrudnia 12 000 osób na całym świecie, w tym 4 500 inżynierów i naukowców – z coraz większą liczbą w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie również prowadzona jest produkcja i działalność.
    • Dyson realizuje ambitne plany rozwoju nowych technologii. Prace globalnych zespołów firmy Dyson skupiają się na ogniwach baterii półprzewodnikowych, szybkich silnikach elektrycznych, systemach wizyjnych, technologiach uczenia się maszyn oraz rozwoju sztucznej inteligencji.
    • We wrześniu 2017 r. został otwarty Instytut Technologiczny Dyson, który mieści się w 67-akrowym kampusie w Malmesbury, Wiltshire, w Wielkiej Brytanii. Firma Dyson inwestuje 31 mln GBP w szkolnictwo wyższe w Wielkiej Brytanii w celu wyeliminowania problemu niedoboru inżynierów w tym kraju. W ramach czteroletniego programu bezpłatnych studiów omawiane są podstawy inżynierii, które są realizowane przez pierwsze dwa lata nauki, oraz elektronika i inżynieria mechaniczna, realizowane w trzecim i czwartym roku nauki. W ramach całego programu kształcenia studenci wykonują płatną pracę w zespole ds. badań i rozwoju Dyson, gdzie opracowują prawdziwe produkty pod okiem wybitnych inżynierów i naukowców.
    • We wrześniu 2017 r. firma Dyson ogłosiła, że od trzech lat pracuje nad pojazdem o napędzie elektrycznym (BEV) oraz że zainwestuje 2 mld GBP w rozwój tego projektu, aby wprowadzić nowy pojazd na rynek w 2021 r. W projekcie wykorzystywana jest obecna wiedza ekspercka Dyson w zakresie baterii półprzewodnikowych, silników, systemów wizyjnych, robotyki, systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) oraz aerodynamiki.

1 Moc ssania testowana według EN 60312-1 CL5.8 i CL5.9 przy pełnym pojemniku, w trybie Boost w porównaniu do odkurzaczy bezprzewodowych innych marek, bez uwzględnienia odkurzaczy Dyson.
2 Odnosi się do trybu Eco na podłogach twardych.
3 Moc ssania testowana według EN 60312-1 CL5.8 i CL5.9, przy wężu/rurze, przy pełnym pojemniku, w trybie Boost.
4 Testowana według EN 60312-1 5.11, w trybie Boost
5 W porównaniu z odkurzaczem Dyson V8™

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


CENTRO 60 w kasecie

CENTRO 60 w kasecie

CENTRO 60 w kasecie
FILA OLMO

FILA OLMO

FILA OLMO
FILA BLANC

FILA BLANC

FILA BLANC
FILA LUCIO 30 & FILA LUCIO 20

FILA LUCIO 30 & FILA LUCIO 20

FILA LUCIO 30 & FILA LUCIO 20
DOOGE COLOR

DOOGE COLOR

DOOGE COLOR
DOGE PP 1600

DOGE PP 1600

DOGE PP 1600
Tortora Soft FEBE 20

Tortora Soft FEBE 20

Tortora Soft FEBE 20
NATNUT FILA & NATNUT ON

NATNUT FILA & NATNUT ON

NATNUT FILA & NATNUT ON
NODATO ON

NODATO ON

NODATO ON
SHINY CHIANTI z panelami boaseryjnymi

SHINY CHIANTI z panelami boaseryjnymi

SHINY CHIANTI z panelami boaseryjnymi
SECRET BIT NATUROC

SECRET BIT NATUROC

SECRET BIT NATUROC
SECRET YOU (ściana z drzwiami wykończona tapetą)

SECRET YOU (ściana z drzwiami wykończona tapetą)

SECRET YOU (ściana z drzwiami wykończona tapetą)
SECRET YOU (ściana z drzwiami wykończona tapetą)

SECRET YOU (ściana z drzwiami wykończona tapetą)

SECRET YOU (ściana z drzwiami wykończona tapetą)
SECRET NODATO & SECRET YOU

SECRET NODATO & SECRET YOU

SECRET NODATO & SECRET YOU
pufa

pufa

pufa

Showroomy
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY