Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Case study: Rewitalizacja biura Volvo Group Trucks Poland II

Case study: Rewitalizacja biura Volvo Group Trucks Poland II Fot: Kinnarps

W maju tego roku zakończyła się rewitalizacja biura Volvo Group Trucks Poland w Młochowie k/ Warszawy, gdzie od 10 lat mieści się główna siedziba firmy. Na ostatnim etapie prac całkowicie nowe oblicze zyskało 2 piętro, na którym znajduje się regionalne biuro zarządu.

„Naszym głównym celem było stworzenie nowoczesnej przestrzeni, zaprojektowanej zgodnie z najnowszymi światowymi trendami w pracy biurowej. Chcieliśmy także nawiązać do szwedzkiej stylistyki oraz oddać kulturę i wartości, jakie prezentuje nasza firma” – podkreśla Monika Ślęzak, General Services Manager w Volvo Group Trucks Poland.

Na zaaranżowanej w nowy sposób przestrzeni powstało 60 ergonomicznych i komfortowych miejsc pracy. Dzięki współpracy z doświadczonymi i zaufanymi partnerami - autorką projektu architekt Izabelą Sylwią Nowak i architektem Michałem Czerwińskim oraz firmą Kinnarps, która ponownie odpowiadała za wyposażenie przestrzeni pracy, zastana przestrzeń przeszła całkowitą metamorfozę i została wykorzystana w najbardziej efektywny sposób. Dzisiaj -  każdy, nawet najmniejszy fragment biura nie tylko zachwyca, lecz także ma swoje ścisle określone przeznaczenie.

„Bardzo nam zależało, aby w efekcie przeprowadzonych zmian, wszystkie stanowiska pracy -zarówno w gabinetach, kilkuosobowych pokojach, jak i w przestrzeni open space, zostały dobrze doświetlone, a ich standard ujednolicony. Cele, które sobie założyliśmy, zostały osiągnięte, a efekt przerósł nasze oczekiwania.” – dodaje Monika Ślęzak.

LUDZIE NA PIERWSZYM MIEJSCU

Zgodnie z filozofią Volvo Group Trucks Poland - jednego z czołowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów i maszyn budowlanych oraz przemysłowych i morskich systemów napędowych,  to ludzie są największą wartością firmy. Dlatego biuro w swojej nowej odsłonie miało stać się nie tylko jej wizytówką, a przede wszystkim - miejscem przyjaznym, pełnym pozytywnej energii, do którego pracownicy przychodzą z uśmiechem i dobrze się w nim czują. Z tego powodu w centralnej części biura powstała wspólna, otwarta i wielofunkcyjna przestrzeń.

„Zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym wszyscy, niezależnie od zajmowanego stanowiska, wieku czy działu, w którym na co dzień pracują, będą mogli się spotykać w nieformalnej i swobodnej atmosferze. Taka możliwość sprzyja budowaniu dobrych relacji wewnątrz zespołu, co przekłada się na lepszą współpracę, zrozumienie firmy i w znaczący sposób poprawia  integrację naszej społeczności. Było to dla nas tym bardziej ważne, ponieważ jesteśmy firmą otwartą na różnorodność, która łączy pokolenia, inspiruje i edukuje.” – zauważa Monika Ślęzak.

Sercem tej przestrzeni jest otwarta kuchnia z dużym barem i nastrojowym światłem, a uzupełniają ją, zaaranżowane w ciekawy i zróżnicowany sposób, miejsca przeznaczone do spotkań, pracy samodzielnej, rozmów telefonicznych i wideokonferencji, a także krótkiego odpoczynku i regeneracji. A wszystko to w przyjaznym otoczeniu żywej zieleni i ciepłych odcieni naturalnego drewna.

„Zmiana i transformacja są dla nas źródłem inspiracji i zastrzykiem nowej energii, dlatego rozwiązania zaproponowane przez architekt Izabelę Sylwię Nowak oraz firmę Kinnarps niezwykle przypadły do gustu naszym pracownikom.  Głównie dlatego, że jest to nowocześnie zaaranżowana przestrzeń, w której wszyscy się dobrze czują. Strefa socjalna to idealne miejsce w biurze, gdzie pracownicy mogą w nieskrępowany sposób wymieniać się pomysłami, a także mogą  poczuć się trochę jak w domu.” – dodaje Monika Ślęzak.

Dyrektor Zarządzająca Volvo Group Trucks Poland, pani Małgorzata Kulis podkreśla rolę środowiska pracy jako narzędzia biznesowego, które sprawdza się w zarządzaniu zespołem, poprzez wspieranie różnorodności, wspomaganie pozytywnej atmosfery i dumy pracowniczej, a także w budowaniu marki, oddającej wartości firmy. „Volvo to organizacja o wspaniałej kulturze i wartościach! Dbamy o środowisko naturalne, cenimy jakość, a od lat synonimem bezpieczeństwa na drogach są nasze pojazdy. Ale nie możemy zapominać, że markę tworzą ludzie. Naszą siłą jest różnorodność, silne ukierunkowanie na wyniki i pasja, która towarzyszy wszystkim działaniom. Nasi pracownicy tworzą zróżnicowany zespół bardzo doświadczonych oraz młodych osób, który łączy dobre tradycje z nowoczesnością. Dobrą aurę organizacji wieńczą nasze przestrzenie biurowe. Lubimy w nich przebywać, czujemy się swobodnie i komfortowo, co sprzyja osiąganiu świetnych wyników.  Wierzę, że aby wygrywać na rynku, musimy najpierw wygrywać wewnętrznie w miejscu pracy! Tak jest u nas i jestem z tego bardzo dumna.”

NATURA, TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ
"Współpracujemy z Volvo Group Trucks Poland od wielu lat zarówno w Polsce, jak i w Szwajcarii, na Litwie i w Słowenii.  Realizacja jednego z pięter w Młochowie to połączenie natury, nowoczesności i elegancji. Już od wejścia czujemy się zaproszeni do strefy wspólnej, gdzie zieleń współgra z rozrzeźbionym sufitem i prowadzi nas na kawę w klimatycznej strefie barowej. Różnorodność temperatury świateł definiuje różny charakter miejsc do spotkań. Mamy do wyboru jednoosobową kabinę telefoniczną, małe salki spotkań, salę konferencyjną i strefę otwartą, którą możemy odgrodzić, stwarzając miejsce do prezentacji, zebrań czy ćwiczeń jogi. Ważne było w tym projekcie, aby stworzyć przestrzeń różnorodną i ciekawą dla użytkowników.” – podkreśla Izabela Sylwia Nowak, autorka projektu biura Volvo Group Trucks Poland.

„Uważam, że architektura, to przestrzenne odzwierciedlenie zachodzących zmian w stylu życia, myśleniu, funkcjonowaniu. W biurze istotne jest, aby powierzchnie były dobrze rozplanowane i ułatwiały współpracę między ludźmi i zespołami. Jakość miejsca pracy bardzo wyraźnie wpływa na relacje między pracownikami, dlatego należy zapewnić komfort, który przekłada się na dobre samopoczucie, efektywność działania i chęć do przebywania w danej przestrzeni. Zależało nam na zaprojektowaniu ponadczasowego wnętrza - zarówno poprzez zastosowane materiały, kolory, jak i kształty. Spokojne i eleganckie pokoje biurowe są przeciwieństwem inspirującej i różnorodnej strefy wspólnej. Całość w ciekawy sposób łączy naturę, tradycję i nowoczesność. " – dodaje Izabela Sylwia Nowak.

MOC SKANDYNAWSKIEJ FILOZOFII
Firma Kinnarps, która jest doświadczonym dostawcą rozwiązań wyposażenia biur i miejsc pracy, od wielu lat wpółpracuje z Volvo Group Trucks Poland. Także i tym razem była odpowiedziana za wybór i dostawę mebli biurowych oraz rozwiązań akustycznych.

„Zawsze wybieramy sprawdzonych partnerów biznesowych, którzy oferują rozwiązania najwyższej światowej jakości, dopasowane do specyfiki pracy naszej firmy, a jednocześnie mają na uwadze filozofię, jaka przyświeca firmom o skandynawskich korzeniach. Kinnarps jest idealnym partnerem, nie tylko dlatego, że jest zaufanym, kompetentnym i doświadczonym doradcą, a także dlatego, że wyznaje wartości, które są nam bliskie” – mówi Monika Ślęzak.

„Współpraca z firmą Volvo Group Trucks Poland jak zawsze układała się modelowo. Bardzo nas cieszy praca dla klienta, który troszczy się o swoich pracowników. Dzięki temu mogliśmy wyposażyć stanowiska pracy w biurka typu sit/stand na podnośnikach elektrycznych, które umożliwiają pracę zarówno na siedząco, jak na stojąco. Ponadto każdy pracownik otrzymał też jeden z najlepszych modeli w ofercie foteli obrotowych Kinnarps - Plus lub Capella z regulowanym zagłówkiem. Dla wszystkich chętnych pracowników Volvo Group Trucks Poland przeprowadziliśmy także szkolenie z ergonomii stanowiska pracy, aby każdy wiedział, jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez rozwiązania, które zaproponowaliśmy.” – podsumowuje Monika Miksa, Key Account Manager, zarządzająca projektem po stronie Kinnarps Polska.

FAKTY
NAZWA: Volvo Group Trucks Poland
ARCHITEKT: Izabela Sylwia Nowak, Michał Czerwiński
INWESTOR: Volvo Group Trucks Poland
METRAŻ: 900 m2
ROK REALIZACJI: 2018

PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:
Stanowiska pracy - biurka typu sit&stand na podnośniku elektrycznym z Serii[P] oraz Oberon szafy seria Space, fotele obrotowe Capella oraz Plus, sofy i fotele gościnne – Polar (wszystkie meble marki Kinnarps)
Sale konferencyjne - stoły Oberon (Kinnarps) oraz Matsumoto (Skaniform), krzesła Kruze (Boss Design) oraz Lui i Lounge (Skandiform)

Przestrzeń chillout - meble z serii Fields (Kinnarps) fotele Petals i Conica (Skandiform), siedziska ze stolikiem Shima (Johanasson), fotele z wysokim oparciem Dropp (Skandiform) oraz Emma (Gärsnäs)
Kuchnia z jadalnią - krzesła i hockery z serii Embrace, stoły Oberon (Kinnarps)
Rozwiązania akustyczne - Kabina telefoniczna – O (Framery),  panele Aircone (Abstracta)

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała

Showroom marki ZAAR - Bielsko-Biała
Oprawy LED - Klusdesign.pl

Oprawy LED - Klusdesign.pl

Oprawy LED - Klusdesign.pl
RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI
RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI
RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI
RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI
RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI
RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI
RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI

RECEPTION DUBAI

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY