Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa : W kierunku autentyczności. Artyści z kręgu art brut.

wystawa wystawa
Jeszcze tylko do niedzieli 16. października 2011 roku, w ratuszu  Muzeum Etnograficznego w Krakowie zobaczyć można będzie wystawę czasową W kierunku autentyczności. Artyści z kręgu art brut.
Ekspozycja czynna jest w godzinach otwarcia muzeum:
poniedziałek:  nieczynne
wtorek - środa: 11.00 – 19.00
czwartek: 11.00 -21.00
piątek – sobota: 11.00 -19.00
niedziela: 11.00 – 15.00

Wystawa powstała we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Na wystawie prezentowane są obrazy i rzeźby ze zbiorów prywatnych Leszka Macaka i dra Andrzeja Kowala oraz Muzeum Etnograficznego w Krakowie. W kierunku autentyczności. Artyści z kręgu art brut otwiera bramę do nieznanych światów, daje pełniejszy obraz sztuki i człowieka. Autorami prezentowanych na wystawie prac są twórcy z kręgu art brut, których twórczość, tajemnicza i zagadkowa, wyrastająca na poboczach oficjalnej kultury, towarzyszy sztuce współczesnej, przenika do niej. Czysta, autentyczna, nieskalana edukacją jest świadectwem niepowtarzalnych indywidualności, zbiorem światów jednoosobowych, które zaskakują estetyczną dojrzałością, samodzielnością, talentem, bogactwem wyobraźni, potrafią wzruszać, wstrząsać i zachwycać.
Opis zdjęć:
Krówka niebieska, autor: Adam Dembiński, Woj. Mazowieckie; DPS Brwilno; 2003,wł. L. Macak, fot. Marcin Wąsik
Warsztat, autor: Julian Stręk, Pustków, woj. podkarpackie, 1990; wł. L. Macak, fot. Marcin Wąsik

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY