Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wirtualna rzeczywistość na wyciągnięcie ręki

VR wirtualna rzeczywistość VR wirtualna rzeczywistość fot. Cad Projekt K&A

Współcześnie coraz trudniej wyróżnić się na rynku architektury. Nie brakuje lotnych umysłów i odważnych, ale i funkcjonalnych projektów. Wystarczy sprawdzić jak wyglądają prace przesyłane na organizowane w kraju konkursy architektoniczne. Jak zatem zwrócić na siebie uwagę na targach, jak oczarować klienta podczas spotkania w biurze?

Tutaj z pomocą przychodzi poznańska marka Vinterior. Powstała w 2018 roku jako dziecko znanego producenta oprogramowania, firmy CAD Projekt K&A, która zajmuje się tworzeniem VR.

Co to właściwie jest VR?
Można się pokusić o definicję, że jest to generowana komputerowo trójwymiarowa przestrzeń, którą percypować można przez gogle. Dotychczas w procesie projektowania powstawało wnętrze 3D, ale jego potencjał nie był wykorzystany, ponieważ ostateczna prezentacja odbywała się na płaskich planszach.
W tym momencie pojawia się firma Vinterior, która z każdego modelu (lub płaskiego rzutu) wykona pełną prezentację VR.

Dodatkowym atutem tego typu prezentacji jest możliwość edytowania wybranych elementów już podczas oglądania wnętrza. Dla przykładu, w czasie tworzenia prezentacji można wczytać w jedno miejsce kilka zestawów mebli, różne wykończenie frontów kuchennych oraz kolory ścian. Dzięki temu na ostatnim etapie klient może wybrać ostateczną wersję i zatwierdzić w czasie spotkania.

Najbliższą szansą na spotkanie się z marką Vinterior będą targi Warsaw Home, a dokładniej stoisko firmy CAD Projekt K&A, gdzie prezentowane będzie wnętrze wyposażone w meble marki Boconcept.

Więcej od: CAD Projekt K&A

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY