Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pokój ucznia umeblowany klockami

meble dla dzieci meble dla dzieci Fot:Mobiliani

Mali uczniowie w pokoju, który urządzony jest kolorowymi meblami przypominającymi plastikowe klocki, będą nie tylko chętniej się bawić, ale także odrabiać lekcje. Producent oferuje biurka, regały czy komody, które tak jak klocki, można w dowolny sposób składać.

Żywe kolory w meblach
Barwy w pokoju ucznia powinny być żywe, tak by stymulowały go do pracy. Jednak powinniśmy pamiętać, aby ustalić je wcześniej z dzieckiem, gdyż to ono będzie spędzało w pomieszczeniu najwięcej czasu. Poza tym dziecko, które chodzi do szkoły jest już w takim wieku, że ma wyrobioną opinię na wiele tematów, w tym na kwestię urządzenia własnego pokoju.

Kolekcję mebli One Block wykonano z płyty laminowanej, a uchwyty z lakierowanej płyty MDF. Ich poszczególne elementy mają żywe barwy tj.:
- czerwony
- żółty
- niebieski.

Gdy zakupimy meble posiadające elementy w takich wyrazistych kolorach, warto aby ściany w pokoju dziecięcym miały stonowane barwy jak jasno-niebieski czy szary.

Meble jak klocki do składania
Istotny jest nie tylko kolor mebli, ale także ich kształt. Dlatego kolekcja dostępna na mebledladzieci.eu przypomina klocki, które od lat, są jedną z najbardziej popularnych zabawek na całym świecie. Nasza pociecha, w pokoju urządzonym klockami, chętniej będzie się bawić, odrabiać lekcje czy odpoczywać.

Wygląd to nie jedyna wspólna cecha mebli z klockami, gdyż również można składać je z pojedynczych, osobnych brył. Po prostu, poprzez skręcanie, łączymy ze sobą w dowolny sposób, poszczególne elementy systemu.

Biurko to podstawa
Najważniejszych meblem w pokoju ucznia jest oczywiście biurko. Powinno być ono na tyle duże, aby otwarty zeszyt i książka czy komputer, nie ograniczały przestrzeni do pracy i swobody. Dlatego biurko z kolekcji One Block ma 110 cm szerokości, 75 cm wysokości i 50 cm głębokości. Jest ono wyposażone w otwieraną szafkę, w kolorze czerwonym, niebieskim lub żółtym, która posiada w środku półkę.

Krzesło i lampka
Kolejnym elementem, który tworzy kącik nauki jest krzesło. Należy wybrać ergonomiczne, profilowane, najlepiej z możliwością regulacji siedziska i oparcia. Dziecko powinno siedzieć ze zgiętymi kolanami, pod kątem 90 stopni. Powinno mieć przy tym wyprostowany kręgosłup i dotykać stopami podłogi.

Lampka powinna oświetlać całe pole pracy na biurku, ale nie może razić oczu żarówką. Dlatego należy dobrać odpowiednią moc żarówki (75 W), a także klosz. Dziecko powinno miec możliwość regulowania wysokości oświetlenia, dlatego najlepiej spraqdzają się stelaże gięte lub łamane. Oczywiście, jeśli dziecko jest praworęczne - lampkę ustawiamy po lewej stronie biurka, jeśli leworęczne - po prawej.

Gdzie przechowywać przybory?
Regały i komody są meblami, w których uczniowie przechowywać mogą:
- książki
- zeszyty
- przybory szkolne.

Kolekcja One Block obejmuje szafki otwarte i zamknięte, które posiadają szuflady i półki. W zależności od potrzeb i wielkości wnętrza, rodzice sami budują z nich regały i komody, tak jak buduje się z klocków zamki czy pojazdy. Jednak na mebledladzieci.eu zakupić można także gotowe produkty, o określonych gabarytach.

Kolejnym miejscem, gdzie przechowywać można zabawki, ale też przybory są wysuwane szuflady, w które wyposażono łóżko z tej kolekcji.

Pamiętajmy, aby przy urządzaniu pokoju ucznia, wsłuchiwać się w jego potrzeby. Aranżacja pomieszczenia powinna odpowiadać zainteresowaniom naszych pociech. Pokój powinien być funkcjonalny i przyjazny, gdyż dziecko będzie w nim nie tylko bawić się czy odpoczywać, ale także wykonywać swoje pierwsze obowiązki.

Link do kolekcji mebli dziecięcych http://www.mebledladzieci.eu/One-Block-c14

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


pufa

pufa

pufa
pufa sako

pufa sako

pufa sako
pufa

pufa

pufa
pufa

pufa

pufa
Spanie z głową w chmurach?

Spanie z głową w chmurach?

Spanie z głową w chmurach?
Spanie z głową w chmurach?

Spanie z głową w chmurach?

Spanie z głową w chmurach?

Meble dla dzieci
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY