Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komfortowy dom na wzgórzu: APP Trendy

dom na wzgórzu dom na wzgórzu

Znajdujemy się w Świeciu nad Wisłą. To tu w zeszłym roku jeden ze swoich projektów zrealizowała Autorska Pracownia Projektowa Trendy z Grudziądza. Właściciele firmy - Pani Anna i Pan Jacek Wasążnik, którzy prowadzili prezentowany projekt, od początku współpracy z inwestorem, starali się nadać wnętrzu niecodzienny wyraz.


Biuro projektowe: Trendy, Anna i Jacek Wasążnik
Lokalizacja obiektu: Świecie n/Wisłą
Powierzchnia: 280m2
Realizacja: 2012

Komfortowy, położony na wzniesieniu rozłożysty dom, o łącznej powierzchni ponad 280 m2, został objęty specjalną opieką architektów wnętrz APP Trendy, którzy dzięki bezproblemowej współpracy z inwestorem, uzyskali bardzo interesujące założenie.

Wnętrze nawiązuje stylem do Art Deco. Zastosowane eleganckie, jasne, napinane sufity, w połączeniu z graficznymi kontrastami bieli i czerni, dostojnie ze sobą korespondują. Połączenie rozrzeźbionych elementów z płyty GK z zamontowanym w nich punktowym oświetleniem w salonie,  
daje możliwość panowania nad światłem we wnętrzu i dostosowania jego nasilenia do potrzeb rodziny.

Wszystkie pomieszczenia opatrzono wysokimi, drewnianymi drzwiami, fornirowanymi „w szachownicę”, a w otwartych przejściach zastosowano drewniane portale.

Warto zwrócić uwagę na meble. Zostały zaprojektowane przez architektów, a dzięki prostej formie i zastosowaniu wysokogatunkowych fornirów połączonych z czarnym szkłem, nie narzucają się swoim wyglądem, subtelnie dopełniając charakter salonu.

Interesującym elementem w prezentowanych wnętrzach są materiały miękkie. Do dekoracji okien wykorzystano najwyższej klasy, szlachetne jedwabie, a całość uzupełniają na podłodze dywany projektu Calvina Kleina. Inne elementy wnętrza, takie jak forma schodów, układ podłogi, rytm boniowania, czy kształty mebli, nawiązują organicznymi obłymi formami do bryły budynku.

Zastosowane nowoczesne meble takie jak stół Odysei Calligaris, sofa firmy Kler, czy włoskie krzesła Mia, sprytnie zestawiono ze antykami, którymi dysponowali inwestorzy – zabytkowym kredensem oraz pianinem.

To na co zwrócili uwagę architekci, a czego zdjęcia nie do końca oddają, to zdecydowany podział na strefy prezentowanego wnętrza. Chcąc oddzielić od siebie część kuchenną, jadalnię i salon na parterze, zaprojektowano każdą ze stref w innym pomieszczeniu, łącząc je jednak ze sobą swobodnymi przejściami.

Prezentowany dom to komfortowa propozycja wnętrz o niebanalnych materiałach i ciekawych rozwiązaniach. Umiejscowienie domu na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na dolinę Wisły,  pozwoli właścicielom dodatkowo czerpać przyjemność z przebywania w tak interesująco zaprojektowanym wnętrzu.   

Więcej projektów APP Trendy: www.projektowanie-wnetrz.eu lub na facebooku

Tekst: Archimania.pl


Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY