Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowoczesność w starym otoczeniu : Gdańsk i projekt pracowni formativ

projekt wnętrza Gdańsk projekt wnętrza Gdańsk tomirri

Wnętrze zlokalizowane jest w samym środku gdańskiej starówki. Otoczenie było inspirujące, lecz architekci postanowili, że zamiast nawiązywać do klimatu hanzeatyckich kamienic, zrobią coś zupełnie odwrotnego. W efekcie powstało wnętrze nowoczesne, techniczne i odważne. Kluczem do powstania takiego pomysłu byli klienci lubiący wyzwania oraz ich pogodne i luźne usposobienie.


Biuro projektowe / arch.: formativ. kasia i michał dudko
Lokalizacja: Gdańsk
Powierzchnia: 135 m2
Rok projektu: 2012
Fot: tomirri

Przeznaczeniem apartamentu nie było stałe zamieszkanie całej rodziny, lecz noclegi w weekendy podczas wizyt w Gdańsku pełnym nocnego życia oraz częste spotkania towarzyskie. Otwarta przestrzeń jest utrzymana w surowym klimacie. Beton dekoracyjny na posadzce oraz monochromatyczna kolorystyka jest idealnym tłem dla nietuzinkowych dodatków w różu, pomarańczy i turkusie. Znajdziemy tu gumowe lampy Uto firmy Foscarini, które wiją się po podłodze oraz gigantyczną laleczkę kokeshi. Ciekawym rozwiązaniem jest leżanka, którą architekci umieścili w najbardziej wysuniętej i w całości oszklonej części apartamentu, na której można podziwiać widok na marinę.

Wnętrze jest bardzo wysokie, kondygnacja ma tu prawie 4 metry wysokości, pozwoliło to architektom na nietypowe rozwiązania np. szafa holu ma imponujących rozmiarów otwór, który pełni rolę siedziska. Gabinet o niewielkich rozmiarach poprzez znaczną wysokość uzyskał ciekawą kubaturę dodatkowo podkreśloną przez fototapetę z książkami we wszystkich kolorach tęczy. Mimo przeważającej funkcji rozrywkowej, apartament ma wyraźną i oddzieloną część prywatną właścicieli. Zastosowanie w sypialni dużej ilości ciemnego drewna, tapicerki i czarnej ściany, stwarza ciepły i przytulny klimat, mimo iż zastosowano tu bardzo minimalistyczne rozwiązania, np. łóżko stanowi materac umieszczony w podeście prowadzącym na obszerny taras.

Łazienka oddzielona suwanymi drzwiami całkowicie pokrytymi lustrem, wydaje się być niezauważona, a kryje w sobie obszerną kabinę, bidet, toaletę, wannę i dużą umywalkę. Jej wystrój jest przedłużeniem sypialni, mamy wrażenie, że znajdujemy się w tej samej przestrzeni. Umiejscowienie wanny w niewielkiej odległości od wysokiego okna, pozwala na relaksacyjną kąpiel z pięknym widokiem na Gdańsk.

Architekci poprzez nowoczesne materiały, oryginalne rozwiązania oraz umiejętnie operowanie dodatkami, uzyskali żywe i dynamiczne wnętrze, które sprzyja dobrej zabawie, idealne miejsce na weekendowe wypady. Wszystko to otoczone starą zabudową Gdańska na tle mariny wyśmienicie zamyka kompozycję.


Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY