Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Apartament w klimacie gdyńskiego modernizmu: pracownia Formativ

jak zaprojektować apartament jak zaprojektować apartament tomirri

Prezentowana realizacja znajduje się w Gdyni w okolicy, która skupia w sobie wszystko co jest dla tego miasta najbardziej charakterystyczne: port, morze, modernistyczna zabudowa. Jest dosłownie pośrodku pomiędzy przemysłowym portem, a rekreacyjną plażą i bulwarem nadmorskim. A wszystko to w otoczeniu modernistycznego ścisłego centrum tego młodego miasta.

Dla Kasi i Michała, pary architektów właśnie z Gdyni, charakterystyka otoczenia stała się wręcz obowiązkową inspiracją do stworzenia wnętrza, które idealnie nawiąże do wszystkich cech miasta, które tak dobrze znają. Motywujący byli również inwestorzy, dla których mieszkanie to, miało być nowym etapem w życiu po przeprowadzeniu się z głębi kraju. Dodatkowym życzeniem było maksymalne wykorzystanie całej przestrzeni niewielkiego mieszkania. Efektem tych założeń powstało wnętrze utrzymane w ciepłym klimacie, w które wplecione zostały przemysłowe akcenty. Wszystko połączone w zrównoważoną spokojną całość, która kryje w sobie niespodziewaną ilość miejsc na przechowywanie.

Generalny klimat, wynikający z zastosowanych materiałów i kolorów, to powojenny modernizm. Tworzy go głownie salon z charakterystyczną kanapą i kącikiem z fotelem i podręcznym barkiem. Podkreśleniem tego charakteru są lampy, krzesła jadalniane oraz wystrój WC z kamienną umywalką. Wszystko to otoczone i udekorowane zostało odpowiednią dla klimatu tapicerką w postaci puf, zasłon, rolet rzymskich i poduszek. Wpisane w te przytulne i ciepłe elementy wnętrza, drzwi do holu wejściowego o konstrukcji stalowo-szklanej i betonowa ściana w surowym klimacie, przypominają nam o stoczniowo-portowej okolicy. Wszystkie meble wbudowane w mieszkaniu zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby niezauważalne wtapiały się w ściany, a jednocześnie było ich dużo i były pojemne. Pokój dziecka, mimo iż ze względu na swoją funkcję, jest nieco nowocześniejszy w klimacie, poprzez zastosowanie odpowiednich kolorów i tapicerki idealnie łączy się z resztą mieszkania.

Gdyńscy architekci wnętrzem tym dali przykład jak w niewielkiej przestrzeni zmieścić funkcje niewielkiego domu, a jednocześnie stworzyć idealną harmonię  pomiędzy wnętrzem, a otaczającą je okolicą i jego historią.

Więcej podobnych projektów: Formativ

 

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY