Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dom w stylu skandynawskim: pracownia Formativ

dom w skandynawskim stylu dom w skandynawskim stylu Formativ

Prezentowana realizacja to wnętrze dużego domu w Sopocie. Jest to kolejne dzieło gdyńskich architektów Kasi i Michała Dudko z pracowni formativ.  Założeniami projektu było stworzenie nowoczesnej przestrzeni dla młodego małżeństwa z dwójką dzieci, gdzie każdy członek rodziny czułby się swobodnie w całym domu, z jednoczesnym podziałem wnętrza na strefy prywatne każdego mieszkańca.

Bryła zewnętrzna budynku jest w stylu charakterystycznej starej miejskiej zabudowy Sopotu, dlatego we wnętrzu również znajdziemy nawiązania do tej architektury. Reprezentacyjne przeszklone drzwi holu wejściowego z klasyczną sztukaterią, posadzka z drobnych dwukolorowych kafli, stylizowana grafika w pięknej rzeźbionej ramie to kilka z tych elementów, które przypominają nam o otoczeniu i w połączeniu z surową skandynawską nowoczesnością nadają niepowtarzalnego klimatu.
We wnętrzu dominuje olejowany dąb bielony, który występuje na podłogach, parapetach schodach i w akcentach meblowych. Obudowa kominka wykonana została z płyt betonowych, które ocieplone zostały płytami fornirowanymi naturalnym dębem. Salon z przepastną, miękką kanapą otoczony został regałami, na których właściciele mogą swobodnie pomieścić swoje zbiory książek.

Poza przestrzenią otwartą na parterze znajduje się też pokój gościnny w lekko klasycznym klimacie o zabarwieniu myśliwskim. Pokoje prywatne mieszkańców znajdują się na 1 piętrze. Największą wydzieloną częścią jest sypialnia właścicieli z dwiema niezależnymi garderobami i przeszklonym salonem łazienkowym. Każde z dzieci ma pokój dostosowany do własnych upodobań. Łazienka dziecięca dzięki humorystycznym akcentom, wyraźnie sugeruje kim są jej użytkownicy. Całe poddasze to wielki bezpieczny plac zabaw dla dzieci, gdzie dorosły też znajdzie coś dla siebie aby na moment oderwać się od rzeczywistości.

Po raz kolejny architektom udało się stworzyć wnętrze idealnie nawiązujące do otoczenia i skrojone na miarę właścicieli. Wnętrze jest żywe, swobodne, spontaniczne, dokładnie jak użytkujący je mieszkańcy, natomiast skandynawska stylistyka w połączeniu z klasycznymi motywami nadaje klimat letnich wakacji nad morzem przełomu XIX i XX wieku.

Więcej: formativ

 

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY