Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dom żeglarza : projekt pracowni Formativ

wnętrze z akcentami żeglarskimi wnętrze z akcentami żeglarskimi Formativ

Prezentowana realizacja, to dom w eleganckiej dzielnicy Gdyni. Postawione przed gdyńską pracownią FORMATIV zadanie, było stworzyć wnętrze odpowiadające randze dzielnicy oraz dostosować je do upodobań i zainteresowań inwestora, którym jest młody zawodowy żeglarz, dla którego żeglarstwo to droga życia zarówno w pracy jak w czasie wolnym. Nie można pominąć faktu, iż żeglarstwo i luksus wzajemnie się uzupełniają, co widać w stworzonym wnętrzu.

Tematyka żeglarstwa została pokazana bezpośrednio przez pojawiające się na ścianach i meblach fototapety. Pośrednio jednak klimat odczuwa się dzięki ciepłej matowej bieli nawiązującej do żagli i w połysku charakterystycznym dla jachtu. Naturalny teak celowo kojarzy się z jachtowym pokładem. Salon z dużą lampą-rzeźbą firmy Artemide oraz elegancką kanapą w popielu, jadalnia w bieli i teakowa kuchnia z wiszącą wyspą dają poczucie przestrzeni i luksusu. Wszystko to spojone za pomocą centralnej zabudowy kominka, która z każdej strony pełni inną funkcje, od strony jadalni mamy przyciemnianą szklaną szafę w roli tradycyjnego bufetu, a od strony holu - małą szufladę na drobiazgi.

Tak otwarta przestrzeń daje poczucie komfortu i nieograniczonego miejsca jakiego oczekujemy od dużego wygodnego domu, z jednoczesnym zachowaniem morskiego klimatu. Gabinet oraz WC kontynuują klimat przestrzeni otwartej.

Na piętrze znajdują się pomieszczenia mieszkalne dla właścicieli, gości i dziecka. Jak zawsze architekci z FORMATIV przydzielili sypialni jej własną łazienkę i garderobę. Sypialnia jest ciemniejsza w odróżnieniu od graniczącej z nią łazienki, która będąc słoneczną, otwartą i dużą - ładuje optymizmem każdego ranka. Łazienka ogólnodostępna kolorystycznie i materiałowo łączy się z parterem, a zastosowane w niej lustra dają poczucie przestronności.

Mimo bardzo widocznego motywu przewodniego jakim jest żeglarstwo, wnętrze się nie nudzi. Zastosowanie produktów eleganckich i ponadczasowych, sprawia że wnętrze jest uniwersalne i nie straci z biegiem czasu swego uroku.

Więcej: Formativ

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY