Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Otwarte i nowoczesne – projekt wnętrza pracowni APP Trendy

wnętrze nowoczesne projekt wnętrze nowoczesne projekt APP Trendy

Dosłownie kilka dni temu do naszej redakcji trafił interesujący projekt znanej już Wam pracowni APP Trendy z Grudziądza. Wnętrze, o którym mówimy zostało wykonane w zeszłym roku, a proces projektowania od początku do zakończenia prac, trwał kilka miesięcy.


Biuro projektowe: Trendy, Anna i Jacek Wasążnik
Lokalizacja: okolice Grudziądza
Powierzchnia: 180 m2
Rok projektu: 2013

Warto zauważyć, że dzięki dobrej współpracy i zrozumieniu z inwestorem, zaprojektowanie 180 m2 domu, zostało wykonane bardzo sprawnie. Ta spora przestrzeń była wyzwaniem dla architektów, tym bardziej, kiedy już na samym początku określono wspólnie z inwestorem założenia projektowe.

Maksymalne otwarcie przestrzeni i biało-szara paleta kolorystyczna jako baza, wyznaczyły charakter tego wnętrza. Parter domu jest właściwie całkowicie otwarty. Architekci zdecydowali się tutaj na otwartą na salon, czarno-białą, nowoczesną kuchnię. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę mebli kuchennych. Wykonano je w czarnym macie, co w połączeniu z podłogą na wysoki połysk, dało bardzo ciekawy efekt. Kuchnia, poprzez bar, przy którym inwestorzy mogą spożywać szybkie posiłki, łączy się płynnie z jadalnią oraz salonem.

Dzięki sporemu przeszkleniu wnętrza, całość jest jasna i dobrze doświetlona, a dodatkowym mocnym akcentem, są znajdujące się po przeciwnej stronie jadalni – schody. Zostały wykonane w oparciu o lekką metalową konstrukcję, połączoną z drewnianymi, masywnymi stopniami oraz szklaną balustradą. Zastosowanie tutaj ażurowej konstrukcji, pozwoliło dodatkowo zachować przestrzenny i nowoczesny charakter wnętrza.

Warto zwrócić uwagę na przestrzenne elementy geometryczne zaakcentowane również kolorem. Panele 3D pomalowane na żółty w odcieniu musztardowym, nawiązują jednoznacznie do kwadratowego przepierzenia na schodach, ale także do wygodnych mebli tapicerowanych firmy Ton przy barze.


Więcej projektów APP Trendy: www.projektowanie-wnetrz.eu

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY