Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzieci i nastolatki w dobrze zaprojektowanej przestrzeni – projekt wnętrza pracowni APP Trendy

pokoje dla dzieci pokoje dla dzieci APP Trendy

Pokój dziecięcy czy dla nastolatka to bardzo ważne miejsce w domu rodzinnym. Musi pełnić swoistą rolę małego azylu, gdy dziecko chce przebywać we własnym świecie, powinien też być bezpieczny i przyjazny, otwarty na potrzeby mieszkańca, a jego wystrój winien być spójny i inspirujący.

Kolory, forma przedmiotów użytkowych, kompozycja elementów w przestrzeni, kreowanie scen światłem – wszystko to wpływa na młodego odbiorcę i kształtuje w sposób pośredni również jego upodobania estetyczne. Materiały użyte w takim miejscu będą oddziaływały równie silnie jak kolory i zapachy. Mądrzy Rodzice wiedzą, że pokoju dziecięcego, chociaż jest inwestycją zaledwie na kilka lat, nie należy traktować jako pomieszczenia drugiej kategorii, bo to są najważniejsze lata jakie spędzimy wspólnie z naszymi dziećmi w rodzinnym domu. 


Biuro projektowe: Trendy, Anna i Jacek Wasążnik
Lokalizacja: Toruń, Gdynia, Grudziądz
Powierzchnia: 14 - 26 m2
Rok projektu: 2014

Prezentowane wnętrza służą dzieciom z trzech różnych rodzin. W każdym przypadku Rodzice dzieci postawili przed nami zadanie wykreowania przestrzeni inspirującej do zabawy, odpoczynku i nauki (w takiej właśnie kolejności ;), dostosowanej do temperamentu i zainteresowań swoich pociech. Zadanie było tym trudniejsze, że tylko w jednym z trzech przypadków projekt nie miał być niespodzianką – nie mieliśmy więc możliwości przeprowadzenia wywiadu z bezpośrednio zainteresowanymi, któż zna jednak swoje dziecko lepiej niż kochający mama i tata : ) Tym większa nasza radość, że wszystkie pokoje spełniły oczekiwania młodych użytkowników i wzbudziły uznanie Rodziców.

W romantycznym pokoju dwunastoletniej dziewczynki, fanki Justina Bibera, zastosowaliśmy piękne i doskonałe jakościowo meble firmy Fiorentino, całość uzupełniły designerskie lampy hiszpańskiej grupy projektowej GROK oraz angielskie tapety i francuskie tkaniny z najwyższej półki jakościowej.

Pokój małego chłopca  w wieku przedszkolnym –wielbiciela motoryzacji rozpoznacie bez trudu – postawiliśmy tu na żywe kolory i radosne motywy obecne w tapecie, belgijskich dywanach i meblach wykonanych na zamówienie przez frmę AD styl.

Lokum przyszłej studentki wydziału architektury stanowiło nie lada wyzwanie – konkretne zainteresowania, miłość do muzyki metalowej i dusza artystyczna zobowiązują ! Industrialne akcenty w postaci betonu architektonicznego, płyty paździerzowej i „fabrycznych” żarówek na kolorowych kablach, uzupełniających dekoracyjnie lampy naszego ulubionego CHORSA dopełniliśmy grzejnikiem retro charleston firm zendher i designerskimi dodatkami.

Więcej projektów APP Trendy

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY