Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

110 m2 wnętrz klasycznych w Gdańsku: STUDIO del arte

wnętrza klasyczne wnętrza klasyczne STUDIO del arte

Przedstawiamy interesujący projekt gdańskiej pracowni STUDIO del arte - wnętrze klasyczne. Projekt został dostarczony przez autora, Panią Justynę Kalinowską.


Biuro projektowe: STUDIO del arte, autor projektu Justyna Kalinowska
Współpraca: PJ Mebel
Lokalizacja: Gdańsk
Powierzchnia: 110 m2
Rok projektu: 2013
Fot: Aleksandra Ejtminowicz

Tym razem zamawiający projekt inwestor wyraźnie określił styl wnętrz swojego domu – klasyka. Ale, jak każdy pewien projektant wie – to najbardziej obszerny temat, do „worka” o nazwie „wnętrze klasyczne” można wrzucić wiele. Dlatego autor projektu, wytyczył konkretny kierunek działania. Największy nacisk na klasyczność form został nałożony w pomieszczeniach, które przez inwestora zostały określone jako dla niego najistotniejsze: salon oraz kuchnia.

Kuchnia, zgodnie z życzeniem - w stylu angielskim, została zakończona dużą, oświetloną witryną. Dzięki niej mniej widoczne jest to, co się w niej dzieje. Pomiędzy kuchnią a salonem, został umiejscowiony wielki stół, o imponująco grubym blacie, pełni podobną rolę. Kolejnym istotnym elementem wyposażenia tej wspólnej parterowej przestrzeni, jest komplet wypoczynkowy - tak okazały, że wraz ze sporym kominkiem tworzy jedną całość kompozycyjną. Jasne ściany, ciemna, jednolita na całości podłoga dębowa, białe drzwi, gzymsy i listwy przypodłogowe, są tłem dla tych okazałych mebli. Pozostałe elementy wyposażenia zostały dobrane i zaprojektowane tak, aby się już w tej przestrzeni nie wyróżniały. Wszystko utrzymane jest w jednakowej kolorystyce, spokojnej i stonowanej – klasycznej.

Jedyne miejsca, wyłamujące się z tej klasycznej konwencji, to łazienki. Ta główna, choć w stylistyce i charakterze nowoczesna - utrzymana jest w niezmiennej kolorystyce całego domu. Natomiast mała łazienka - to odważne połączenie czerni z czerwienią, całkowicie przełamująca tą klasyczną nutę. I choć jest to najmniejsze pomieszczenie w tym domu, jesteśmy z niego bardzo dumni.

Więcej: STUDIO del arte

Tekst i zdjęcia: Justyna Kalinowska, STUDIO del arte

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY