Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kropla lazurowego słońca we wnętrzach apartamentu: projekt Goszczdesign

apartament wnętrze apartament wnętrze Hanna Długosz

Warszawska Wola to zatopiona w zieleni dzielnica niedaleko centrum śródmieścia. Słońce zagląda tutaj dość często, jednak nie na tyle, aby dorównać klimatowi południowej Francji. Pracownia wnętrz Goszczdesign postanowiła zaspokoić potrzeby nowych mieszkańców tego miejsca, by poczuli atmosferę Lazurowego Wybrzeża w polskiej stolicy.

Usytuowany w nowoczesnym budynku stylowy apartament należy do pary obcokrajowców, dla których Warszawa stała się drugim domem. Ich marzeniem było jasne, nowoczesne wnętrze z intrygującymi akcentami. Po długich poszukiwaniach wybrali ofertę autorskiej pracowni Moniki Goszcz-Kłos, znanej z projektowania współczesnych wnętrz i po mistrzowsku operującej klasycznym detalem.

Projektantka połączyła współczesny układ otwartej strefy dziennej z elegancją klasycznych materiałów oraz z klasycyzującymi i neobarokowymi elementami wystroju. To właśnie słońce stało elementem wyjściowym do projektu oraz tematem przewodnim wnętrza domu. Nawet w najbardziej pochmurne dni, symbolicznie zaznacza tu swoją obecność poprzez złocisty detal i światło odbite od polerowanej podłogi oraz pokrytych stiukiem ścian. Stąd złocone lampy, elementy mebli czy nawet klamki w drzwiach i oknach w tym odcieniu. Można zauważyć tu zaokrąglone, kobiece kształty mebli czy lamp oraz finezyjny, rokokowy ornament. Jednym z elementów najbardziej wyeksponowanych jest mozaika Damasco Oro, zdobiąca ścianę kuchni. Biały stiuk obecny niemal w całym apartamencie, podkreśla jego ciepły, przytulny klimat i nadaje charakter oswojonej, własnej przestrzeni. Światło naturalne wieńczy efekt końcowy, równomiernie doświetlając mieszkanie za sprawą dużych okien tarasów. Powstało wnętrze lekkie i czyste, w pewnym sensie kobiece, gdzie zawsze świeci słońce!

Powierzchnia: 97,5 m2 + 25m2 tarasu
Rok realizacji: 2011
Miasto/dzielnica: Warszawa/ Wola

Więcej: Goszczdesign

 

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Luksusowy apartament

Luksusowy apartament

Luksusowy apartament
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY