Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dom w stylu glamour : Pracownia Trendy

wnętrza w stylu glamour wnętrza w stylu glamour APP Trendy

Prezentowany dom, utrzymany w stylu glamour, to jedna z najnowszych realizacji biura projektowego Trendy. Zrealizowany w 2014 roku, a zlokalizowany w Toruniu dom miał być wyrazem elegancji i luksusu urozmaiconych nutą nostalgii. Jednym z założeń projektowych było stworzenie wytwornych wnętrz przy użyciu wysokogatunkowych materiałów i nowoczesnych technologii.


Liczący około 240 m2 dom charakteryzuje się dużą przestronnością i otwartością wnętrz. W salonie wprowadzono czytelny podział na strefę wypoczynku oraz jadalnię. Główną zasadą aranżacji uczyniono zastosowanie silnych i wielowymiarowych kontrastów. Całość została utrzymana w czarno-białej kolorystyce, jedynie miejscami urozmaiconej dodatkowymi, ale doskonale skomponowanymi barwami. Elegancką paletę bieli i czerni uzupełniają chłodna szarość, błękit i kobalt.

Wnętrze to cechuje także bogactwo zastosowanych materiałów wykończeniowych. Lśniące powierzchnie sufitu napinanego, szklanych tafli, oraz lakieru i politury włoskich mebli zrównoważono i zestawiono z matem tkanin, forniru w holu, drewna na podłodze i flokowanej tapety na ścianie, na której umiejscowiono telewizor. Dodatkowego blasku nadają temu wysublimowanemu domowi lampy, które niczym skrząca biżuteria dopełniająca elegancką kreację, wzmacniają wrażenie luksusu i wytwornego szyku.

Na parterze projektanci wygospodarowali miejsce na wygodną i przestronną szatnię oraz prywatny gabinet. Widoczna w głębi holu klatka schodowa prowadzi na piętro – do części prywatnej. Na górnej kondygnacji znajdują się 4 sypialnie, 2 łazienki oraz biblioteka. Rozwiązania te są przykładem na to, że dom odznacza się nie tylko wyjątkową estetyką, ale również funkcjonalnością i tym samym gwarantuje domownikom przyjemność i wygodę użytkowania.

Powstały w Toruniu dom jest przykładem świetnej architektury, która nie tylko odpowiada wysmakowanym gustom estetów i projektantów. Jest to przede wszystkim piękny dom przeznaczony dla rodziny, która bardzo wysoko ceni sobie czas spędzany razem, w harmonijnej i wysmakowanej przestrzeni.


Więcej: Trendy, Anna i Jacek Wasążnik

 

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY