Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

‘Mała-szara’ na salonach. O eleganckim wnętrzu projektu Goszczdesign

projekt wnętrz projekt wnętrz Goszczdesign

Secesyjny stół, geometryczne, proste kształty, stare lustra, nowoczesne lampy – całość łączy ona – matowa szarość. Barwa ta nie kojarzy się już tylko z bylejakością, ale z elegancją i klasyką w aranżacji wnętrza. Doskonałym tego przykładem jest wnętrze domu na warszawskiej Saskiej Kępie, stworzone wspólnie przez właścicielkę oraz projektantkę wnętrz Moniką Goszcz.

Parter domu dzieli się na trzy poziomy: kuchnię, salon i pokój wypoczynkowy. Wyspa kuchenna z wielkim drewnianym blatem i lampą-pająk eksponuje się na najwyższym poziomie. Kuchnia sprytnie kryje całą masę schowków, sprzętów i szafek, m.in. w  jednolitej płaszczyźnie ściany, podzielonej rytmicznie rzędami jednakowych drzwiczek. Wnętrze jest czyste i proste w formie, ale pojawia się detal! Zdobiący szafki delikatny frez ma swoją kontynuację w wysokich od sufitu do podłogi okiennicach, które niczym parawan suną wzdłuż okien. Regularny podział szprosów okiennych nadają wnętrzu stały rytm.

Już w kuchni można poczuć miłą, ciepłą atmosferę domu, stąpając boso po parkiecie z dymionego dębu czy patrząc na widoczny z oddali oszklony kominek. Umieszczony w centrum domu na przestrzał, widać go i od strony pokoju wypoczynkowego i od strony kuchni.  Nawet, gdy jest wygaszony stanowi dodatkowy element dekoracji - ujęty w ramę niczym obraz współgra z umieszczoną wokół galerią. Dynamiczne stalowe rzeźby, obrazy i grafiki dobrze odnajdują się w tej przestrzeni wraz z meblami i innymi sprzętami, których odcienie dobierano bardzo starannie, tak żeby nic nie zakłócało jej harmonii.
Na piętro zapraszają proste dębowe schody umieszczone niepozornie w kuchni przy oknie. Górna przestrzeń wypełnia o ton ciemniejsza od salonu sypialnia i duża łazienka. Tutaj też królują szarości, a charakter podkreśla wszechobecne drewno. Ciemny dąb pojawia się na ścianach łazienki, a prostokątna wanna i umywalka wykonana została z impregnowanego jasnego dębu. Drewno pojawia się także na zewnątrz - na podłodze tarasu i ścianach elewacji, tworząc harmonijną całość. Wszystko naturalne i niezabezpieczone, bo jak twierdzi właścicielka domu - ma się starzeć się z klasą i być śladem życia mieszkańców.

Powierzchnia: 180 m2
Rok realizacji: 2009
Miasto/dzielnica: Warszawa/ Saska Kępa


Więcej: Goszczdesign


Więcej: http://goszczdesign.com/projekty/londyn/#.U2uJH1dC7IU

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Luksusowy apartament

Luksusowy apartament

Luksusowy apartament
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY