Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W amerykańskim stylu lat '50: Gdynia, formativ.

Apartament w amerykańskim stylu Apartament w amerykańskim stylu tomirri

Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni otwartej i funkcjonalnej  z mnóstwem niewidocznych szaf i schowków. Wnętrze miało być przeznaczone do wspólnych towarzyskich spotkań w gronie znajomych z jednoczesnym zachowaniem poczucia prywatności domowników.


Biuro projektowe:
formativ. Kasia i Michał Dudko
Lokalizacja:
Gdynia
Powierzchnia: 115 m2
Rok projektu: 2010
Fot: tomirri

Właściciele jako architekci mieli sprecyzowane upodobania i wiedzieli czego oczekują od wnętrza. Przestrzeń apartamentu została podzielona na cztery strefy: strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią (strefa towarzyska); strefa sypialni gospodarzy z prywatną łazienką; strefa do pracy i strefa dzieci. Wszystkie strefy można w łatwy sposób od siebie oddzielić za pomocą drzwi suwanych, tworząc poczucie większej prywatności. Drewniana zabudowa w strefie dziennej łączy salon z kuchnią i jadalnią, dodatkowo posiada niezliczoną ilość ukrytych szafek i schowków. W jadalni znajduje się rozkładany stół, który sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, a salon od reszty strefy dziennej odgrodzony jest jedynie ścianką z biokominkiem, co tworzy bardziej przytulny i intymny klimat.

We wnętrzu znajduje się wiele ikon designu, znaleźć tu możemy krzesła projektu Eamsów, fotel braci Bouroullec, kolorowy stolik od "and tradition" i wiele lamp współczesnego designu, m.in. ulubiona "łamaczka" od Artemide.    

Architektom udało się uzyskać wnętrze eleganckie, przytulne i zarazem nowoczesne, poprzez zastosowanie zdecydowanej kolorystyki i użycie nietypowych, odważnych często pełnych humoru i dystansu materiałów i dodatków (np. żyrandol z rurek kanalizacyjnych czy róg prawdziwego łosia na meblu z biokominkiem). Wszystko to stworzyło atmosferę przywodzącą na myśl amerykańskie wnętrza lat 50-tych.

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY