Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niezwykły apartament w sercu Warszawy

projekt wnętrz projekt wnętrz Goszczdesign

Znana projektantka Monika Goszcz-Kłos, ze studia GOSZCZDESIGN słynie z ciekawych i awangardowych aranżacji, oraz wykorzystywania w projektach bardzo nowatorskich rozwiązań kompozycyjnych i wzorniczych. Wieloletnia praca zaowocowała szeregiem doskonałych realizacji, które stały się znakiem firmowym i rozpoznawczym jej pracowni.

Niedawno do dotychczasowych osiągnięć dołączył projekt bardzo ciekawego apartamentu znajdującego się w ścisłym centrum Warszawy.

Wnętrze w założeniu miało być czyste i sterylne, utrzymane w klasycznej biało czarnej-kolorystyce. Inwestorce zależało na stworzeniu jasnej minimalistycznej, a przy tym kobiecej przestrzeni. W odpowiedzi na potrzeby klientki projektantka zadbała nie tylko o to, by zaaranżowany przez nią apartament charakteryzował się lekkością i przestronnością. Stworzyła ona uniwersalną i ponadczasową aranżację, której, w razie potrzeby  w niezbyt inwazyjny sposób, przy pomocy kilku prostych zabiegów będzie można nadać zupełnie nowy charakter, i która jednocześnie odznacza się dużą wyrazistością i oryginalnością.

Autorka projektu zastosowała kilka niezwykle ciekawych zabiegów, związanych z organizacją przestrzeni oraz układem funkcjonalnym apartamentu, jak również wprowadziła wiele niesztampowych rozwiązań wykończeniowych. Do najciekawszych należą usytuowanie łazienki w centrum mieszkania i otwarcie na sypialnię, oraz zastosowanie we wnętrzu nietypowych przegród. Wszystkie ściany działowe oraz słupy zostały wykonane ze szkła.

Z prostotą, silnym kontrastem zastosowanych barw, a jednocześnie ich ograniczoną paletą doskonale współgrają liczne designerskie elementy pochodzące z kolekcji najbardziej znanych projektantów. Szczególną uwagę zwracają: armatura z kolekcji Bisaza Bagno od Jamie Hayon, lampy Moooi projektu Marcel’a Wonders’a oraz niezwykła, kwiecista mozaika Bisazza umieszczona na jednej ze ścian salonu.

Szereg mebli – wśród, których znaczące miejsce zajmują, reprezentujące klasykę designu, stół i krzesła Knoll, – a także liczne elementy dekoracyjne, oraz ciekawe sposoby wykończenia ścian – takie jak zastosowanie pięknych i nietypowych sztukaterii – świetnie dopełnia wystrój wnętrza nadając mu bardzo elegancki, a przy tym niebanalny charakter.

Wszystkie te elementy budują bardzo spójną całość, wyposażoną w odpowiednią ilość detalu i dekoru, a jednocześnie nie sprawiającej wrażenia nudnej i sztampowej. Oryginalność, bogactwo zastosowanych materiałów i rozwiązań oraz doskonałe wyczucie proporcji pomiędzy wszystkim elementami zadecydowały o powodzeniu i niewątpliwym sukcesie tego projektu.

Szczegóły dotyczące realizacji znajdziecie na stronie GOSZCZDESIGN

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Wizualizacja salonu z otwartą kuchnią

Wizualizacja salonu z otwartą kuchnią

Wizualizacja salonu z otwartą kuchnią
Wizualizacja mieszkania

Wizualizacja mieszkania

Wizualizacja mieszkania
Luksusowy apartament

Luksusowy apartament

Luksusowy apartament
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY