Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mieszkanie w męskim stylu

męskie wnętrze męskie wnętrze TK Architekci

Mieszkania projektowane dla mężczyzn zazwyczaj charakteryzują się dużą funkcjonalnością i swoistą oszczędnością. Nie oznacza to jednak, że są nieciekawe czy mało oryginalne. Prezentowane poniżej wnętrze jest tego doskonałym przykładem. Choć aranżacja ta posługuje się powszechnie stosowanymi środkami, to nie brak tu nowych zaskakujących rozwiązań wykorzystujących tradycyjne formy czy materiały w zupełnie nowy sposób, które nadają całości oryginalnego i niepowtarzalnego wyrazu.

Wnętrze to charakteryzuje surowy, loftowy klimat, który to, w znacznym stopniu buduje zastosowana kolorystyka i zastosowane materiały. Delikatna drewniana podłoga i gładkie, jasne ściany wyraźnie kontrastują z fragmentami wyraźnych, szorstkich faktur, które wprowadzono do tej chłodnej i minimalistycznej przestrzeni. Zabieg nadaje całemu wnętrzu unikatowego charakteru. Niecodzienne zastosowanie stali corten do wykończenia ścian, nie tylko wprowadziło nową fakturę, ale również ciekawy rdzawy kolor, który doskonale komponuje się z paletą czerni i szarości. Fragmenty zardzewiałej blachy pojawiają się na zabudowie telewizyjnej oraz w holu. Do odcienia stali nawiązuje także czerwień cegły, która pojawia się na ścianie salonu.

Równie ciekawe efekty estetyczne tworzy malowana na czarno płyta OSB, którą wykorzystano do zabudowy wysokiej Kuchni. Ten sam zabieg powtórzono w sypialni, tym razem barwiąc płytę na kolor jasnoszary. Kolejne nietypowe zastosowanie tradycyjnego materiału prezentuje lustrzana ściana. Projektant osadził w metalowej ramie małe fragmenty postarzanego lustra, które nie tylko nadają całości surowego, industrialnego charakteru , ale również optycznie powiększają pomieszczenie.

Tę wyraźną, fakturową kompozycję dopełniają minimalistyczne, nowoczesne meble i lampy reprezentujące wyszukane wzornictwo. Odwaga projektanta uwidacznia się nie tylko w stosowaniu odważnych rozwiązań materiałowych i kolorystycznych ale również meblarskich. Dowodem tego wykorzystanie łóżka podwieszonego na stalowych linkach do sufitu.

Zaproponowane tu, odważne i wyraźne rozwiązania, zarówno te materiałowe jak i kolorystyczne, nawiązują charakteru męskiej duszy, która ceni sobie odwagę, zdecydowanie i niezależność.

Więcej: TK Architekci

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Luksusowy apartament

Luksusowy apartament

Luksusowy apartament
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY