Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowe trendy we wnętrzach – płytki wielkoformatowe

Nowe trendy we wnętrzach – płytki wielkoformatowe Fot: Netto

Co należy rozumieć pod pojęciem płytki wielkoformatowej? Do niedawna były to płytki ścienne lub podłogowe o rozmiarach 60x60 cm, ale dziś ten rozmiar stał się standardem. Płytki wielkoformatowe produkcji firmy Netto, są naprawdę wielkie – mają rozmiary nawet 80x160 cm i 120x240 cm. Takie płytki stanowią doskonałe tło dla wielu aranżacji i podkreślają nowoczesny charakter wnętrz.

Gdzie najlepiej sprawdzą się płytki o wielkim formacie?
Płytki wielkoformatowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Do swoich wnętrz wybierają je głównie miłośnicy unikalnego designu.

Duże płytki świetnie sprawdzają się oczywiście w kuchniach i łazienkach, ale przede wszystkim w pomieszczeniach reprezentacyjnych, takich jak salon, obszerny hol, czy w budynkach usługowych w biurach, kancelariach, czy gabinetach. Mogą być także stosowane na tarasie, gdyż są mrozoodporne, a do tego trwałe i odporne na plamy i zabrudzenia. Większy rozmiar można wykorzystać wszędzie tam, gdzie nie ogranicza nas przestrzeń. Sprawdzą się nie tylko na podłodze, ale także na ścianach – mówi Karolina Cichanowicz, Dyrektor Działu Wsparcia Sprzedaż w salonie Netto.

Zastosowanie we wnętrzach płytek o tak dużym formacie nadaje pomieszczeniom prawdziwie ekskluzywnego charakteru.

Wielki format to fantastyczny efekt!
Główną zaletą płytek wielkoformatowych jest to, że przy ich ułożeniu powstaje znacznie mniej fug. Jeśli dodatkowo zastosujemy połączenia o bardzo wąskiej fudze, otrzymamy niemal jednolitą powierzchnię, która budzi skojarzenia z wysublimowaną elegancją. Płytki produkcji firmy Netto dostępne są w bardzo szerokiej gamie wzorów i barw – niektóre z nich do złudzenia przypominają naturalny kamień, metal lub drewno.

Przy współczesnej technologii nie ma powodu do obaw o transport i montaż płytek wielkoformatowych. Ich producent dba o sposób pakowania i transport w dedykowanych skrzyniach, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń. Wykonawcy wyposażeni są w specjale przyssawki, ułatwiające przenoszenie i ustawianie dużych płytek, a do ich montażu należy używać kleju przeznaczonego specjalnie dla wielkiego formatu, oraz klipsów samopoziomujących.

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d

Mieszkanie 3d
Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku

Plan 3d mieszkania w bliźniaku
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Wnętrze domku letniskowego

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY