Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marcin Jadach (Jadach i Partnerzy) wygrywa XI Regaty Architektów Wnętrz 2022

Marcin Jadach (Jadach i Partnerzy) wygrywa XI Regaty Architektów Wnętrz 2022 Fot: Wojciech Gutowski / Regaty Architektów

Ostatni weekend września pod względem żeglarsko-architektonicznym w tym roku zapowiadał się bardzo interesująco. To właśnie w dniach 23-25 września na Mazurach, a dokładniej na Jeziorze Niegocin rozgrywano XI Ogólnopolskie Regaty Architektów Wnętrz 2022, na których skupiono ponad 140 osób z branży, zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Pracownie typowo wnętrzarskie jak i te większe pracownie kompleksowo obsługujące inwestycje architektoniczno - wnętrzarskie, wystawiły na wydarzeniu łącznie 18 załóg,
startujących na zapewnionych przez organizatora jachtach Antila 27. Tradycyjnie za bazę regat obrano Gospodę pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie. To właśnie tutaj przez 3 dni zarówno architekci jak i sponsorzy wydarzenia spędzili 3 dni w wyjątkowo zorganizowanych okolicznościach. Na miejscu można było zasmakować pysznej mazurskiej kuchni, prawdziwego żeglarstwa, nawiązać relacje biznesowe, a także spędzić 3 dni z osobami z branży, wymieniając się spostrzeżeniami, doświadczeniem i nawiązując nowe znajomości i kontakty biznesowe.

Regaty odbyły się zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Rozegrano łącznie 6 wyścigów, z czego 4 w sobotę i 2 w niedzielę. Bardzo słabe warunki wiatrowe postawiły niezwykle wysoko poprzeczkę dla wszystkich załóg. To właśnie przy słabym wietrze można było zweryfikować umiejętności żeglarskie skipperów, którzy byli zmuszeni do zwracania uwagi na nawet niewielkie zmiany wiatrowe zachodzące na akwenie. W takich warunkach każde niedociągnięcie czy błąd mścił się podwójnie.

Dwudniowe zmagania żeglarskie wygrała załoga Marcina Jadacha, na drugim miejscu uplasował się mistrz z poprzednich dwóch edycji - Marek Światopełk-Mirski, natomiast trzecie miejsce zajął Bartłomiej Jan Kożuchowski. Ogromne gratulacje!

Jedenaste Regaty Architektów Wnętrz za nami. Gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy wnętrzarzy na kolejne – XII Ogólnopolskie Regaty Architektów Wnętrz, które rozegrane zostaną we wrześniu 2023!

Oficjalne i pełne wyniki tutaj
Galeria zdjęciowa tutaj

Organizator: Regaty Architektów / Wojciech Gutowski
Patron Honorowy: Izba Architektów RP, SARP,
Sponsor Strategiczny:  Parkiet Hajnówka,
Sponsor: Tece, Oristo, Aqina, Dyson, PPG, Hormann, Maarmo, Atria

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY