Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Modernistycznie, ale ciepło. Dom w Piasecznie

Modernistycznie, ale ciepło. Dom w Piasecznie Fot: Wyrzykowski Studio

Dom w Piasecznie to nowa realizacja warszawskiego architekta Pawła Wyrzykowskiego. Cały projekt utrzymany jest w ponadczasowym i eleganckim stylu modernistycznym, ale z elementami nadającymi poczucie komfortu i ocieplającymi wnętrze.
Pracownia architektoniczna Wyrzykowski Studio realizuje inwestycję „pod klucz” jako generalny wykonawca.

Architekt przygotował autorski projekt domu w Piasecznie, pomógł w doborze dodatkowych elementów wyposażenia, oprócz tego sprawuje też stały nadzór nad każdym etapem projektu. Ważną rolę w całym wnętrzu będzie odgrywać sztuka, na którą zarezerwowano większość ścian. Inwestycja ma być oddana do użytku do końca października.

Modernistyczne piękno na co dzień
W pomieszczeniach, znajdujących się na parterze utrzymana została kolorystyka szarości, złamanej bieli i ciemnego grafitu. Do części dziennej prowadzi przedsionek, który został wydzielony za pomocą drzwi przesuwnych, które tak jak sama bryła budynku, nawiązują do stylistyki Bauhausu. To niewielkie pomieszczenie zostało wykończone w lakierowanej zabudowie w kolorze ciemnego grafitu. Warszawski architekt znalazł tu miejsce na sprytnie ukryte szafy wnękowe, zaś panele z drugiej strony skrywają wejście do toalety. Warto zwrócić też uwagę na drzwi wejściowe, wykonane niemalże w całości ze szkła – w stalowej lakierowanej ramie zostały osadzone przeszklenia z czterech rodzajów szkła. Przedsionek przechodzi w salon, którego centralną część stanowi kominek w minimalistycznej formie. Wnętrze zostało ocieplone ciekawym dywanem, a przez duże przeszklenia roztacza się piękny widok na ogród. Z tego samego powodu szklaną zabudowę zastosowano również przy klatce schodowej, za którą znajduje się gabinet z funkcjonalnym miejscem na książki. Wszystkie pomieszczenia przenikają się – salon łączy się z kuchnią. Tutaj miejsce do gotowania zostało zintegrowane ze stołem wykończonym w ciemnobrązowym dębowym fornirze – drewno przejęło funkcję ocieplenia przestrzeni.

Minimalistycznie i z klasą na piętrze
Na piętrze zlokalizowane są dwie sypialnie: główna połączona z łazienką i gościnna z łazienką i garderobą. Również tutaj pomieszczenia oddzielone są od siebie w subtelny sposób, dający wrażenie przenikania się przestrzeni. Jasna kolorystyka ciekawie kontrastuje z ciemnobrązową podłogą z olejowanego dębu. Pokój kąpielowy wręcz wtapia się w sypialnię, Wolno stojące wanna i umywalka renomowanej firmy Antonio Lupi stanowią ozdobę wnętrza. Ze względów praktycznych toaleta została umieszczona w oddzielnym pomieszczeniu. Podobną kolorystkę zastosowano w pokoju gościnnym, utrzymany jest w kolorystyce szarości i ciemnego brązu. Natomiast w przynależącej do niego łazience dominuje ciemny brąz na podłodze i na zabudowie umywalki i WC, z kolei ściany wykończone są brązowo–szarym kamieniem w szlifie. Całość zaprojektowano w bardzo oszczędnej formie, głównie przy użyciu mebli wolno stojących.

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Luksusowy apartament

Luksusowy apartament

Luksusowy apartament
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY