Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Styl glamour we wnętrzu: płytki lustrzane w roli głównej

Styl glamour we wnętrzu: płytki lustrzane w roli głównej Fot: Luxum

Styl glamour wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem tych, których nie onieśmiela luksus. Marzysz o eleganckich wnętrzach zaprojektowanych po to, aby budziły zachwyt twoich gości? Stawiając na ten typ aranżacji, musisz uważać, aby nie wpaść w pułapkę przesady. Przy doborze odpowiednich tekstyliów i lśniących dodatków możesz jednak stworzyć wystrój jedyny w swoim rodzaju...

Podziw dla blasku i przepychu
Glamour czerpie przede wszystkim z baroku, ale miesza różne style. Silne kolory, meble kontrastujące ze sobą kształtem, ornamentyka, fotele o miękkich obiciach, tekstylia z błyszczących materiałów - te wszystkie elementy można wykorzystać do tworzenia wnętrza w tym stylu. Połączenie minimalizmu z przepychem pozwala uczynić aranżację lekką i pełną blasku jednocześnie.

Zamiast klasycznych dodatków
Najważniejsze we wnętrzu glamour jest luksus. To stąd obszerne kotary, poduszki i ozdoby z mieniących się materiałów, takich jak atłas czy satyna. Błyszczące, odbijające światło dodatki to podstawa dla każdego miłośnika tego typu stylu.

Jednym z najczęściej spotykanych elementów wystroju jest lustro. Stosuje się je jako alternatywę dla obrazów wszechobecnych w aranżacjach barokowych. W bardziej klasycznych stylizacjach lustra zwykle mają wyraźne, zdobne ramy. Popularne stają się także płytki lustrzane. Dostępne są w różnych wielkościach i kształtach, dlatego można z ich pomocą tworzyć przeróżne wzory.

Lustro w roli głównej
Lustra odbijają światło. Można je więc wykorzystać do rozświetlenia mniejszych pomieszczeń, np sypialni. Nie musisz umieszczać na ścianie dużego zwierciadła - mozaiki tworzone z mniejszych płytek lustrzanych mogą być wielobarwne. Płytki lustrzane są dostępne w kilku odcieniach. Bez problemu możesz ozdobić z ich pomocą pokoje, w których dominują róże barwy.

Kafle lustrzane pojawiają się we wnętrzach prywatnych domów i mieszkań, ale także w przestrzeni publicznej — restauracjach, sklepach z modą, salonach usługowych. Pozwalają na lepsze wydobycie potencjału nawet z niewielkiego wnętrza, dzięki zabawie ze światłem.

Nie rezygnuj ze swoich marzeń o aranżacji glamour. Wykorzystaj płyty lustrzane, aby optycznie powiększyć pomieszczenie i nadać mu blasku.

Więcej: LUXUM

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjePracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY